Jdi na obsah Jdi na menu
 


DT Krajem Oty Pavla

16. 11. 2009

Základní kemp byl v kempu Višňová - Hájek. Dojeli jsme včas, ubytovali se (někteří pod stan, já s Uzi pod širák). Byla jsem vděčná za teplý spacák, protože jsme nocovali těsně vedle Berounky a v noci mi byla zima.

 Obrazek

Startovala jsem spolu s Tomem a Petrou, kterých jsem se držela celý první den. Byli to oni, kdo cestou hlídal trasu, byli to oni, kdo večer svítili čelovkami na cestu (protože moje čelovka vydává tak málo světla, že jsme uznali za vhodné, že nemá smysl, abych s ní svítila) :). Cesta nám ubíhala hezky, za první den jsem ušla asi 60 km a pak na mě přišla únava a musely jsme s Uzi zalézt a přespat. Tom i Petra šli ještě kus dál; druhý den jsem je nejen došla, ale i předešla :).

Obrazek

ObrazekObrazek

Když jsem bivakovala, musím přiznat, že jsem se bála jelenů v říji a trofeje chtivých myslivců. Vše jsme však přežily bez úhony na těle i duši. Jelena Uzi zahnala svým řevem hned zkraje noci, a pak už jsme spaly bez rušení ze strany zvěře. Jen ráno kolem kroužil někdo (že by myslivec?) v autě, ale asi nás neviděl, protože si myslím, že by jen tak neodjel.

Druhý den jsem šla více-méně sama, jen občas jsem se potkala s nějakým trekkařem. Uzi jako vždy vyhlížela lidi před námi i za námi a pořád chtěla na někoho čekat nebo někoho dobíhat. Krizi jsme tentokrát měly až takřka v cíli, v posledním velkém kopci. Uzi si tam asi na 1,5 odpočinula a i potom chtěla spát, jen okolo jdoucí midaři ji probrali a "donutili" vstát a utíkat do cíle.

 

Trasa vedla přes následující body:

Višňová - Hájek - křižovatka silnic u zrcadla - Roztoky u mostu - Křivoklát - v Brdatce - Písky - Klíčava přehrada - K hájovně Kaly - u Lánské obory - u Staré paseky - Bratronice - Zadní Muňava - Polesí Muňava - Chýňavská myslivna - pod Hradeckou - pod Tlustou - pod Košem - Nižbor - pod Čerchovem - Jalovčina - Hrachovka - Dlouhý hřeben - Leontýnský zámek - Karlova ves u budu - pod Špičkou - u Háků - pod Hřebenem - Bušohrad - pod Malým Vlastcem - Vlastec hájovna - pod Týčským vrchem - Jankovský mlýn - Slap - Skryje - Hřebečníky - kolem Hřebečské lesovny - směr Hracholusky - směr Novosedlský kopec - Novosedly - v Luhu - v Habrovanském loužku - Gypsárna - v Potocích - Nezabudice - Nezabudický mlýn - křižovatka silnic u zrcadla - Višňová Hájek (90 km)

 

Umístění: 11. místo

Čas: 30:30 hod